درباره ما

در سالیان اخیر با توسعه اینترنت، بستر های تجارت الکترونیک بنگاه به بنگاه (B2B) به یکی از ابزار های اصلی تجارت بین المللی در کشور های پیشرفته جهان تبدیل شده است. اصلی ترین مزیت بستر های تجارت الکترونیک B2B امکان برقراری ارتباط مستقیم، بدون واسطه و دو سویه میان بازرگانان و خریداران عمده محصولات با تولید کنندگان می باشد که باعث جلوگیری از اتلاف وقت، افزایش اطمینان فی ما بین در تجارت، کاهش هزینه های جانبی، کاهش قیمت نهایی محصول، افزایش سود بازرگانان و در نتیجه بازدهی بیشتر می گردد.

بر اساس آمار ارئه شده در پایگاه اطلاع رسانی دولت، کره جنوبی چهارمین واردکننده کالاهای ایرانی و به عنوان یکی از همکاران تجاری بالقوه ایران محسوب میگردد. کالاهای تولید شده در کره جنوبی در مقایسه با کالاهای تولید شده در چین عموما از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار بوده و در مقایسه با کالاهای تولید شده در حوزه اتحادیه اروپا، دارای قیمت رقابتی مناسب و کیفیت قابل قبول می باشند. لازم به ذکر است که تعداد زیادی بنگاه های کوچک و متوسط (Small-Medium Size Company, SME) در کشور کره جنوبی فعالیت می کنند که تولیدات آنها از کیفیت بسیار بالا و قیمت نازل برخوردار می باشد. بسیاری از SME ها با شرکتهای بزرگ و نامدار کره جنوبی مانند سامسونگ، ال جی، هیوندای، کیا، پُسکو و هیوسانگ به طور مستقیم همکاری می کنند و وظیفه تامین قطعات، مواد اولیه یا تولید خارج از منبع (Outsourcing) را برای این شرکتهای بزرگ بر عهده دارند. نکته جالب توجه این است که بسیاری از SME های فوق الذکر با وجود بهره مندی ار توانایی بالای فنی در حوزه تخصصی خود، برای شرکتها، موسسات و بازرگانان ایرانی ناشناخته هستند.

لذا، معرفی SMEهای توانمند فعال در حوزه خدمات، صنعت و اقتصاد کره جنوبی به شکل مدون، سازمان یافته، طبقه بندی شده و کارآمد به شرکتها، موسسات و بازرگانان ایرانی می تواند دریچه ای نوین را برای رشد و شکوفایی اقتصاد کشور عزیزمان ایران در تمامی حوزه ها بازگشایی نماید. این امر نه تنها به پیشرفت ایران در زمینه اقتصاد و فن آوری کمک خواهد نمود، بلکه باعث جلوگیری از واردات کالاهای بی کیفیت و یا گران قیمت از کشورهای دیگر نیز خواهد شد. بهترین راه برای انجام این مهم، استفاده از یک بستر تجارت الکترونیک B2B کارآمد می باشد که بدون نیاز به واسطه های میانی، شرکتها، موسسات و بازرگانان ایرانی را به  SMEهای توانمند در کره جنوبی متصل نماید.

گروه تجاری آستابا یکی از زیرمجموعه های شرکت جی ام سی گلوبال کره جنوبی است که از سال 1389 فعالیت خود را با تمرکز بر صادرات و واردات دو جانبه کالا و خدمات میان ایران و کره جنوبی آغاز نموده است. گروه تجاری آستابا برای تامین نیاز شرکتها، موسسات و بازرگانان ایرانی از کره جنوبی عمدتا بر SME ها متمرکز بوده است و لذا، شناخت کافی را از توانایی آنها در حوزه های مختلف دارا می باشد. این شرکت در سال1390 به منظور معرفی و فروش محصولات با کیفیت ساخت چین به بازرگانان ایرانی، اقدام به ایجاد یکی از بزرگترین عمده فروشی های اینترنتی ایران نمود. لازم به ذکر است که این سایت امروز با بیش از 50000 بار نمایش در ماه به عنوان نتیجه جستجوهای مرتبط در جستجوگر گوگل و بیش از 4000 بازدید کننده در ماه، یکی از برترین و شناخته شده ترین عمده فروشی های اینترنتی ایران است.

با بهره گیری از تجربه موفق مذکور و همچنین داشتن شناخت کافی از SME های فعال در حوزه های مختلف، گروه تجاری آستابا در سال 1395، به منظور معرفی مدون، سازمان یافته، طبقه بندی شده و کارآمد SME ها و سایر شرکتها و تولیدکنندگان توانمند کمتر شناخته شده کره جنوبی در ایران، به شرکتها، موسسات و بازرگانان ایرانی و همچنین گسترش بیش از پیش روابط تجاری میان ایران و کره جنوبی، اولین بستر تجارت الکترونیک B2B میان ایران و کره جنوبی را با نام “کریا ایران” (KoreaIran) به آدرسwww.KoreaIran.comو با همکاری شرکتهای جی ام سی گلوبال وهمیار نوآور پارس ایجاد نموده است.

منتخبی از خدمات “کریا ایران”:
✔ معرفی مدون و طبقه بندی شده شرکتها و تولیدکنندگان به تفکیک نوع کالا و خدمات ارائه شده
✔ جست و جوی سریع و بی واسطه شرکتها و تولیدکنندگان به صورت کاملا رایگان
✔ ارتباط مستقیم و بی واسطه با شرکتها و تولیدکنندگان کالا در کره جنوبی به صورت کاملا رایگان
✔ ارائه اطلاعات کامل شرکتها و تولیدکنندگان هر محصول شامل آدرس، شماره تماس، پست الکترونیکی، وب سایت و غیره
✔ ارائه قیمت های رقابتی و محصولات متناسب با بازار ایران
✔ از میان برداشتن واسطه ها و کاهش هزینه های غیر ضروری
✔ امکان سورسینگ مستقیم تولیدات کره جنوبی
✔ گسترش فرهنگ تجارت مستقیم و بی واسطه
✔ ارائه مشاوره، خدمات و همکاری با بازرگانان ایرانی در صورت درخواست آنها جهت تسریع فرآیند تجارت

 

هدف اصلی “کریا ایران” ایجاد یک ارتباط دو سویه،بی واسطه و کارآمد میان بازرگانان ایرانی و تولید کنندگان و شرکتهای توانمند کره جنوبیمی باشد به گونه ای که بازرگانان ایرانی بتوانند بدون نیاز به واسطه های غیر ضروری با تولید کنندگان کالا و یا ارائه دهندگان خدمات در کره جنوبی تماس گرفته و نیازهای خود را مرتفع نمایند. لازم به ذکر است که عوامل متعددی “کریا ایران” را نسبت به دیگر بستر های تجارت الکترونیک B2B منحصر به فرد می سازد. در این بستر تمامی اطلاعات مربوط به کالاها، خدمات و شرکتها به زبان فارسی و متناسب با فرهنگ ایرانی ارائه می شوند، امکان جستجوی کامل اطلاعات موجود به زبان فارسی فراهم شده است، مشخصات کامل تولید کنندگان و شرکتهای کره ای به صورت کامل و بدون کم و کاست ارائه می شوند (سال تاسیس، آدرس دقیق، شماره تماس، پست الکترونیکی، وب سایت، تعداد کارمندان، محصولات یا خدمات ارائه شده و غیره) و اطلاعات سودمندی در مورد فرهنگ اجتماعی و تجاری کره جنوبی ارائه می گردد.

در حال حاضر، نسخه آزمایشی “کریا ایران” با تعداد محدودی کالا قابل دسترسی می باشد که پس از امضای تفاهم نامه های همکاری با مراکز خصوصی و دولتی در ایران و کره جنوبی، به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد نمود.